Montenegro & Tuscany 2019

Posledních pár dní se mi začalo hrozně stýskat po cestování! Po mořském vzduchu, procházkách po pláži, objevování nových míst a nových jídel, dlouhých letních večerech.. Takže projíždím stará videa a fotky a užívám si dobrodružnou atmosféru alespoň přes obrazovku, haha. Jsem neskutečně vděčná, že jsme loni měli možnost procestovat tolik krásných míst. Zároveň se ale těším i na to letošní léto, i když bude úplně jiné. A mezitím si alespoň v hlavě spřádám další cestovatelské plány a sny! Jsem zvědavá, kam a kdy poprvé vycestujeme jako rodinka. Zajímá mě, jak to máte letos vy? Chystáte se v létě k moři nebo zůstanete v Čechách? A ještě mám otázku na vás, co máte děti, kdy jste s nimi poprvé vyrazili do zahraničí? 🙂 x


I’ve been really craving traveling the past couple of days! I miss the sea breeze, beach walks, exploring new places and trying new food, enjoying these long summer nights.. So I’ve been watching my old travel videos and photos to enjoy the adventurous atmosphere at least through the screen, haha. I’m so thankful we got to visit so many beautiful places last year. But at the same time I’m really looking forward to this summer, even though it’s gonna be so different. And meanwhile I’m working on our next travel plans and dreams in my mind. I’m so looking forward to travel as a family for the first time, even though I have no idea when and where it’s gonna be. What about you guys, are your traveling somewhere this summer? And if you have kids, when did you travel with them for the first time? 🙂 x

18 comments

Reply

My letos moře vynecháme. Na srpen máme naplánovaný 3 dny v jížních Čechách, tak už se těším ?

Reply

Ahoj Markétko, já bych si letos taky ráda zajela někam za pořádným sluníčkem, protože tady je to zatím zklamání. No ale protože jsem teď na konci 3.měsíce těhotenství, tak by to asi na velké cestování stejně nebylo 🙁 v tomhle se trošku bojím. Tak asi vezmeme auto a pojedeme se podívat po Česku, co jsme ještě neviděli 🙂 Kdy jindy, když ne teď 🙂

Reply

Čekáme s manželem také rodinku, sice až na přelomu podzimu a zimy, ale už teď je to záhul. Takže letos jen prodloužené víkendy po  ČR, nějaké ty procházky (to co zvládnu) a odpočinek u dobrého jídla, vody a všeho okolo. I když to moře bude chybět ?…a co se týká cestování s dětmi do zahraničí, pak by mě to taky zajímalo ? Skvělá otázka Markétko ? přeji krásné léto ?☀️?️

Reply

Nadherne fotky Marketko…taky se mi stýská po mori…kazdy rok jsme s manzelem vyrazeli na zajimava mista k mori a dost mi to chybi…teplicko, relax, more, skvele jidlo..atmosfera….
Ted je jiz dcerce 11mesicu a meli jsme v planu autem na sever Italie…bohuzel coronavirova aferka nam to trochu zhatila a pojedeme asi az pristi rok…nicmene myslim si ze cestování s ditetem, ktere uz sedi samo uz by melo byt ok..urcite ne dalky…spousta mých známých si vychvaluje Madarsko- Balaton, neni to daleko, neni tam extremni horko , takze z toho dite nema takovy sok a hlavne kdyby cokoli , muzete sednout do auta s za par hodin jste doma…

Reply

Ahoj 🙂 k moru sa bojíme ísť, a tak strávime kratšiu dovolenku v horskom stredisku Jasná – túry, wellness a odpočinok ☺️ deti ešte nemáme, ale rodičia ma zobrali na dovolenku lietadlom keď som mala 10 mesiacov na Krétu. Išli mi tam zuby, chytila som 40 stupňove horúčky, ale očividne som to zvládla bez ujmy 😀

Reply

Ahojky, mně už také cestování děsně chybí! My poprvé vyjeli se synem, když mu byly dva měsíce – autem do Salcburku a bylo to super! 🙂
Teď máme čerstvě druhého a koncem léta by to snad zase někam šlo (doufejme :D).
Měj se hezky 🙂

Reply

Měli jsme jet s přítelem a naší psicí na Velikonoce do Německa, do Bavorska. Hory, jezera, túry, spaní v dodávce. Prostě relax. Jenže korona 🙁 V září chceme jet na Sardinii, na 14 dní. Trajekt máme zajednaný už od ledna, tak snad nám to vyjde.
Jinak s dětmi bych se nebála. Myslím, že to zvládají lépe než maminky. Hlavně se nestresovat.

Reply

V Černé Hoře jsem taky byla, dokonce dvakrát a je to opravdu krásná země. Letos se s přítelem chystáme jako každý rok do Krkonoš, máme to tam moc rádi a na poslední tři dny přejedeme na polskou stranu, kde to ještě nemáme objevené, zaplatili jsme si wellness a bude to takový příjemný odpočinek po všech těch túrách. No a na konci prázdnin plánujeme Šumavu. ?❤️

Reply

Ahoj Marketko ?. Aj ja si pozerám naše fotky z dovolenky pri mori. Tento rok ostaneme na Slovensku. Máme dve deti takže som presvedčená , že je to rozumna voľba . My sme cestovali s deťmi prvýkrát keď mali necelé dva roky k moru lietadlom . Ale začali sme už keď deti mali cca 4mesiace autom tak na jeden deň a potom sme postupne vyskúšali jednu – dve noci a tak postupne viac a viac ??. Starší synček si pozerá na fotkách miesta, kde sme boli ešte s manželom , keď sme nemali deti a keď napr. Ideme niekam tak hneď to spozná podľa fotky ??. S manželom milujeme grécke ostrovy ???… dovolenkovali sme tam veľakrát,keď sme nemali deti a teraz chodíme s deťmi na naše obľúbené miesta …a robíme si fotky s deťmi presne na tých miestach, kde sme sa pred rokmi fotili len dvaja ? .

Reply

My chtěli letos se synwm (9 měsíců)do Řecka. Ale nakonec jsme to zrušili skrz situaci ve světě 🙂 Ale umím si skvěle představit, že by hodinku letu z Ostravy do Řecka zvládl, nejspíš prospal 😀 On je cestovatel od malinka, když měl 12 dní tak s námi jel na svatbu kamarádů přes celou republiku autem.. Miluje cestování, v kočárku i autě mu je skvěle.. Tak hodně záleží jaké budete mít miminko,každé je jiné.. Ale cestovat i s mimčem se dá v pohodě. Máme cestovní postýlku, a malej spí naprosto všude, je to hotelový typ 😀

Reply

Ahoj Markétko, máte nádherné fotky, taky se mi hned začalo stýkat po moři a objevovaní nového ? My máme půlročního syna a budeme cestovat po Česku ☺️ Ale minulý rok jsme byli v Egyptě a byla tam další česká rodinka s dvouměsíční holčičkou, takže cestovat i dál se dá asi kdykoli ? Přeji Vaší rodině hodně zdraví a spoustu nových zážitků! Mějte se krásně ❤️

Reply

Zalezi hodne na miminku. Nektera zvladaji cesty skvele a krasne spinkaji. Nas syn v aute hystericky rval do 13 mesicu? Poprve jsme zvladli cestu na dovolenou do Rakouska v jeho 8M a stejne jsme ji nejeli na jeden zatah. Tak Vam preju, aby Vase mimi byl lepsi cestovatel ?

Reply

Ahoj Marketko:) my jsme naše dětičky vzali poprvé k moři loni. Eliška v té době měla 3,5 roku, Vojtíšek 1,5 roku a byl to tedy masakr. 😀 naštěstí tam s námi byla tchýně s tchánem, což přišlo vhod, pokud jsme s manželem chtěli strávit chvíli jen spolu. 🙂

Reply

Ahoj Marketko:) my jsme naše dětičky vzali poprvé k moři loni. Jeli jsme autem do Chorvatska a vvyjížděli jsme v deset večer A ani jsme nepotřebovali dithiaden. Celou cestu prospali a vzbudili se až ráno, hodinu před cílem cesty 🙂 Eliška v té době měla 3,5 roku, Vojtíšek 1,5 roku a byl to tedy masakr. 😀 naštěstí tam s námi byla tchýně s tchánem, což přišlo vhod, pokud jsme s manželem chtěli strávit chvíli jen spolu. 🙂

Reply

Tolik to letí! Je to jako včera, co jsem hltala tvé články plné fotek z Černé Hory a teď je tu tenhle vzpomínkový! 🙂

Reply

Ahoj Markétko, my máme 14 měsíční dvojčata a zatím jsme se neodhodlali vyjet někam do zahraničí. Říkali jsme si s manželem, že bychom si tu zahraniční dovolenou chtěli pořádně užít, proto zahraničí alá dovolenou u moře zvolíme až příští rok. Jezdíme po Čechách a takto nám to letos vyhovuje i dětem (nemáme děti, co vydrží dlouho sedět v autě). Nicméně moře, slunce a zámořský vzduch mi chybí taky. ❤️ Mějte se a užívejte si bříško.

Reply

Milá Markéto, váš blog jsem objevila teprve nedávno. Stran seberozvoje je hrozně inspirativní. Jsem maminkou 3 leté holčičky. Co se týče cestování s miminkem, je to hodně o rodičích. My jsme poprvé jeli ve 2 měsících za babičkou na Slovensko (bydlíme v Jižních Čechách, tak to byla docela dlouhá cesta), malá to v autě skoro celé prospala, zastavovali jsme na kojení a tak, ale zvládla to krásně. V 11 měsících jsme letěli na Maltu a to byl teda očistec… Byla nevyspalá, mrzutá, plakala, dost nás zachránilo prso, usnula vyčerpaná asi půl hodiny před přistáním. Loni, ve 2 letech, jsme letěli na Sicílii a to bylo úplně v pohodě, už měla vlastní sedačku, letadlo se jí líbilo, dala se zabavit, sice neusnula, ale bylo to fajn. Jinak na cestách se vždycky trochu změní režim, na který je dítko zvyklé doma, ale děti se přizpůsobí hodně rychle ;-). Mějte se krásně a přeji hlavně zdraví!

Reply

Ahoj Market, tezko rict ?‍♀️ Nevim, zda mam pravdu, ale prijde mi, ze vzdycky zalezi na tom, jaky maji k cestovani rodice vztah a pokud kladny, tak se da vsechno vzdycky nejak vymyslet a prizpusobit ? My jsme s nasi malou leteli poprve, kdyz ji byli necele 3 mesice do Benatek na vikend. A bylo to v 95% super. Ted v 11 mesicich s ni chceme jet na tyden do Chorvatska. Autem pres noc. Jinak jsme s ni byli uz vsude mozne i nas v CR. A to jsem si v sestinedeli rikala, ze ted asi dlouho nevytahneme paty z domova, ale dlouho nam to nevydrzelo ???

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.