Right after the awesome album from Bruno Mars, here we have a lot of new songs from Ed Sheeran. I love his music so much. It's been three years since I saw him life, his performance was absolutely epic. I really want to see his show again, me and my boyfriend wanted to go to Munich at the end of March, but it was impossible to get the tickets. I think we'll have to wait until he comes to the Czech Republic again. Hope it's gonna be ASAP! 

//

Hned po skvělém novém albu Bruna Marse tu máme spoustu nových písniček od Eda Sheerana. Miluju jeho hudbu. Už jsou to tři roky, co jsem ho viděla naživo, jeho vystoupení bylo naprosto geinální. Moc ráda bych šla na jeho koncert znovu, s přítelem jsme chtěli jet na konci března do Mnichova, ale bylo nemožné sehnat lístky. Asi budeme muset počkat, než zase přijede k nám do Čech. Doufám, že to bude brzo!

3 comments

Reply

This album is a pure masterpiece! He managed to outdo himself, and that wasn't easy considering the level of his previous albums, but this one's truly incredible! Love him so much!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Konkrétně tahle je dokonalá! Já jsem ho před třemi lety bohužel nestihla, tak jen čekám, kdy se znovu ukáže u nás 🙂

Reply

Já mám ráda Sheerenovy, spíše ty starší písničky. Přijde mi, že Shape of you je už strašně ohraná a nemůžu jí ani slyšet, ale to je jenom můj názor. 🙂 Na jeho koncert bych samozřejmě šla, musí to být opravdu zážitek! :)♥

http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.