img_9780-kopie designsupermarket-kopie img_9765-kopie-2 img_9778-kopie img_9773-kopie

Two days ago I went to a super cool event called designSUPERMARKET. It's an international festival where you can see and buy products from many different designers. From jewelry to clothes and food. I absolutely loved it and there were so many things that I wanted. If you're in Prague and you're interested in these kind of things, you should check it out!

Good morning by the way. I woke up at nine even though my alarm went on multiple times around seven. It's impossible to get out of bed before nine when I'm at home. Now I'm gonna do a quick workout, have some yummy breakfast and then I'm gonna decide what I'm gonna do today. Have a great day babes, hugs!

//

Před dvěma dny jsem se byla podívat na designSUPERMARKETu. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, je to festival, kde designeři ukazují a prodávají své produkty. Od šperků po oblečení a jídlo. Celá akce se mi vážně líbila a byla tam spousta věcí, které bych si koupila. Pokud budete v Praze a tyhle věci vás zajímají, určitě se zajděte podívat. 

Jinak přeju všem dobré ráno. Vzbudila jsem se v devět, i když jsem měla několik budíků na sedmou. Pro mě je prostě nemožné vzbudit se před devátou, když jsem doma. Teď si jdu rychle zacvičit, udělám si dobrou snídani a pak se rozmyslím, co budu dneska dělat. Užijte si krásný den, pusu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.