img_9940-kopie img_9952-kopie

Sneak peek of today's outfit!

Hey guys! I hope you're having an amazing day. Mine is boring, I'm lying in my bed right now, I'm going back to school in half an hour and I'm gonna be there until the evening. Hurray. The weather sucks so I don't want to do anything but eat and watch movies. Good thing is that it's Christmas next week, yaay! Yesterday we finally booked an accommodation in Rome, it looks very nice and the reviews are amazing too so I hope it's gonna be lovely. Now it's time to do some research and find the must-see places there. Okay, I have to get out of bed now. Enjoy the rest of your day, kiss! 

//

Ahoj všichni! Doufám, že se dnes máte skvěle. Já mám dost nudný den, teď ležím v posteli a za půl hodiny pojedu zpátky do školy, kde budu až do večera.  Hurá. Počasí je na nic, takže se mi nechce dělat nic jiného, než jíst a dívat se na filmy. Dobrá věc je, že příští týden už jsou Vánoce, jupíí! Včera jsme konečně koupili ubytování v Římě, vypadá to moc hezky a všechna hodnocení jsou skvělá, takže doufám, že to bude super. Teď už zbývá jen najít všechna krásná místa, která si nesmíme nechat ujít. No nic, už musím vylézt s postele. Užijte si zbytek dne, pusu! 

2 comments

Reply

Wow, totally wish I could go back to Rome! And it's so beautiful in Winter, you're going to love it! I still have tomorrow and the day after full of exams and then I'm doooone until January! Can't wait to properly be able to enjoy the Christmas vibes!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Really? I'm glad to hear that!

Good luck with your exams <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.