makeup

A little update before we go out and shoot an outfit. I don't know how about you, but I really like to mix up some iPhone photos with the high quality ones here on the blog. It feels a bit more.. personal I think? It's really hot outside right now so I'll probably be dying because of the heat during the shooting haha. I was going through some eshops this morning and I'm really excited for fall fashion. I've never liked this time of a year, I've always lived for summer, but this year is different. After two months in a heat, I'm really looking forward to wearing warm clothes, lighting up candles and watching movies in my bed. Cozy <3 I'm gonna be very busy though, I'm gonna start going to the studio again and I'm gonna be singing at events a lot, can't wait for it! Anyways, I have to hurry up now. In case you've missed it, the vlog from Bali is on the previous post. Kisses! 

//

Rychlý update, než půjdeme ven fotit outfit. Nevím, jakto máte vy, ale mně se hrozně líbí občas na blogu míchat fotky z iPhonu s těmi kvalitními ze zrcadlovky, je to takové víc.. osobní? Venku je teď šílené vedro, takže asi při focení budu umírat hehe. Dnes ráno jsem se dívala na pár eshopů a musím říct, že se vážně těším na podzimní módu. Nikdy jsem tohle období neměla ráda, vždycky jsem se těšila jenom na léto, ale letos je to jiné. Po dvou měsících v tropech se těším na teplé oblečení, pálení svíček a sledování filmů pod peřinou. Od podzimu budu ale v jednom kole, začnu znovu chodit do studia a budu celkově zpívat na spoustě akcí, moc se na to těším! No nic, teď si musím pospíšit. Pokud jste to náhodou propásli, v minulém příspěvku máte video z Bali. Pusu!

13 comments

Reply

Video z Bali je skvělé! Jde vidět, že jste se měli parádně <3 A tady ti to opět sluší, hlavně, když se směješ 🙂 

Reply

Moc děkuju, Anetko <3

Reply

Jeeej aká si krásna :))

Reply

Děkuji <3

Reply

Jak se směješ  <3 Moc Ti to sluší! 🙂

Reply

<3

Reply

So cute – you have gorgeous hair and smile! 🙂 I don't really look forward to the fall season, but definitely excited for the fall fashion! xo

Sabina | http://www.IveGotSunshine.com

 

Reply

Thank you <3 I've always hated the fall season, but now I'm like heey, where are you 😀 

Reply

Yes love mixing up photos ont the blog. You are stunning!

http://www.maggiekrol.com/

Xoxo, Maggie

Reply

Thanks a lot, Maggie <3

Reply

Akorát jsem teď narazila na Tvůj blog a máš ho hrozně hezky udělanej! Super :))

http://www.veshionlife.com

Reply

Děkuju! 🙂 

Reply

Love your hair styling !

Kisses

Marie

 

http://www.whatiwearinlondon.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.