IMG_1692

Krásný páteční večer! Dneska mám pro vás trochu speciální článek. Určitě víte, že jsem dlouhou dobu měla problémy s pletí, které byly spojené s hormonální nerovnováhou po vysazení antikoncepce, ta způsobila další a další potíže a vyústilo to až v diagnózu PCOS. O tom všem jsem vám ale průběžně psala, co jsem často nechávala stranou byl fakt, že se to všechno na mojí pleti hodně podepsalo. Ještě minulý rok na jaře jsem měla to nejšílenější akné, co jsem kdy viděla. Naštěstí jsem objevila akupunkturu, která mě zachránila a trvale mi vrátila menstruaci, a od té doby (tedy už skoro třičtvrtě roku) je všechno tak nějak v rovnováze. S pravidelným cyklem se mi automaticky začala zlepšovat i pleť, a musím zaklepat, že cystické akné je od té doby pryč, nicméně těch 2 a půl roku problémů za sebou zanechalo stopy. Naštěstí nemám žádné hluboké jizvy na obličeji, zůstaly mi ale červené skvrnky, které sice jdou zakrýt dobrým makeupem a s časem trochu blednou, ale je to běh na dlouhou trať. Trvá roky, než vyblednou, často ani nevyblednou úplně. Podepsalo se to i na celkové textuře pleti, mám docela dost rozšířené póry a je prostě taková poničená. Používám skvělý makeup, který všechny jizvičky zakryje, ale nenalíčená prostě nikam chodit nemůžu. Když jsem začala řešit svatbu, hned mě napadlo, že bych si vážně přála mít na svůj den D co nejhezčí pleť. A když mě z Genesys Medical oslovili, jestli bych nechtěla vyzkoušet léčbu dermapenem, ani chvíli jsem neváhala, protože jsem o mikrojehličkové terapii už mnohokrát četla samou chválu. Teď už mám celou proceduru za sebou, takže se s vámi můžu podělit o to, jak to celé probíhá. 

IMG_1693i

Nejdřív mi odebrali krev kvůli krevní plazmě, která se během zákroku používá. Plazma urychluje hojení ran, obsahuje růstové faktory, které stimulují regeneraci pleti, nastartuje produkci kolagenu.. je to prostě takový malý zázrak 🙂 Vaše vlastní plazma se aplikuje jednak během samotného mikrojehličkování, ale i po něm – dostanete speciální krém dělaný na míru přímo s vaší plazmou, která pomáhá pokožce během regenerace po zákroku.

IMG_1698

Po odebrání krve mi sestřička dala na pleť anestezující krém, který jsme nechaly nějakou dobu působit. Trochu znecitliví pokožku, a tak následné použití dermapenu není tak nepříjemné. 

IMG_1707

Po cca hodince mi sestřička krém smyla, odstranila zbytky makeupu, pleť dočistila a vrhly jsme se na dermapen!

IMG_1721

Dermapen je přístroj, který propichuje pokožku mikrojehličkovými nástavci. Tahle drobná poranění urychlí tvorbu kolagenu, navíc vytvoří kanálky, kterými se všechny účinné látky z plazmy absorbují rychleji a efektivněji.  Fotku jsem radši dala do černobíla – nevím, jak kdo snášíte pohled na krev. Já teda krvácela HODNĚ, ale je to hrozně individuální, někomu neteče krev vůbec. Samotné ošetření nebolí, samozřejmě to není ta nejpříjemnější věc na světě, ale dá se to vydržet. Jak se říká, pro krásu se musí trpět 😀 Mikrojehličková terapie pomáhá odstraňovat jizvy, pigmentaci, poškození pokožky, zlepšuje pružnost, zmenšuje póry.. 

IMG_1743

Po Dermapenu jsem dostala zklidňující masku s aloe vera a po ní jsem se přesunula na fotoléčbu, která pomáhá tu pleť trochu zacelit a taky pomáhá při kožních problémech. 

IMG_1748

Teď už mě čeká jenom proces hojení, o víkendu nechám pokožku dýchat a budu jí promazávat krémem z plazmy. Zatím jsem dost červená, takže až zítra půjdu volit, komise asi bude mít o zábavu postaráno 😀 Tak za týden bych prý měla vidět výsledky, ale pleť se může obnovovat až měsíc, takže to budu pozorovat a postupně vám dám vědět, jak to vypadá. Celkově jsem ale byla nadmíru spokojená, celá klinika je naprosto nádherná, všichni jsou milí a při každém kroku mi všechno krásně vysvětlili. Těším se, až uvidím na pleti nějaké změny. Kdyby vás cokoli zajímalo, spoustu informací najdete na jejich Facebooku (tady), kam se klidně můžete obrátit i s jakýmkoli dotazem. 

xx

7 comments

Reply

Jsem zvedava na vysledek! Byla bych rada, kdybys nam dala vedet. <3

Reply

Určitě 🙂

Reply

Tyjo, to jsem zvedava, jake zmeny pocitis!! A Marketko, jaky makeup pouzivas?? Ja denne pouzivam jen bb cream, ale potrebuju tip i na neco vic kryciho?

Reply

Ja taky! 😀 Používám Estée Lauder Double Wear, nejlepší makeup na světě!! 🙂

Reply

Hezký den Markét. Mě by zajímala ta akupunktura o které se zmiňujete? Děkuju

Reply

Dobrý den, co konkrétně by vás zajímalo? 🙂

Reply

ahoj:) (snad nevadí že tykám)
Kamarádka má po akne šílenou pleť a po přečtení článku mě napadlo, že bych jí mohla dát jedno sezení k narozeninám.
Chci se zeptat, jestli bylo v té základná ceně zahrnuté všechno (včetně tý znecitlivující masky, krému,..). Jelikož je to už i nějaká doba co jsi tento článek napsala, chci se taky zeptat jestli výsledek stojí za tu cenu, která je poměrně vysoká.
Děkuji za odpověď, Ráďa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.