IMG_9424 IMG_9447 collagepearls IMG_9421 IMG_9439 collagepearls2 IMG_9436 IMG_9430

sweater from Zara / shorts from New Yorker (old) / Alexandra K handbag

Happy Friday! I have a super busy week ahead of me so I can't wait to enjoy some cozy and relaxing time this weekend. I might go visit my grandma with my mum and stay over night at the countryside. This is my FW outfit by the way! I fell in love with this sweater when I saw it at Zara so I had to buy it even though it's not in my size haha. It's oversized though so I don't think it's such a big deal it's one size larger. It's very soft and comfy as well. I matched my earrings with it and paired it with black shorts and my fav bag. 

Now I'm gonna get myself ready and go to Prague, I'm gonna see my bestie after ages so I'm excited for that <3 Have a great day babes!


Krásný pátek! Příští týden bude docela šílený, takže se těším, že si o víkendu užiju trochu pohody a načerpám síly.V sobotu možná pojedu s mamkou za babičkou a zůstaneme přes noc u ní na chalupě. Mimochodem, tohle je můj FW outfit! Zamilovala jsem se do tohohle svetru hned jak jsem ho v Zaře uviděla, takže jsem si ho musela hned koupit, i když nebyl v mé velikosti haha. Je oversized, takže podle mě ani nevadí, že je o trochu větší. Navíc je úžasně heboučký a pohodlný. Na mě je to dost výrazný kousek, proto jsem zbytek outfitu ladila do černa a přidala jsem perlové náušnice.

Teď už se jdu připravit a pojedu do Prahy, po sto letech se uvidím s Anetkou, tak už se moc těším <3 Užijte si den! 

5 comments

Reply

This is such a pretty sweater! I really like the pearls and I like the shape of the sleeves as well!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Thank you <3

Reply

Ty tvoje krásnýý vlasy <3

Reply

Kristýý <3

Reply

Moc hezký svetr i celý outfit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.