DSCF3567DSCF3538 DSCF3569

It's time for another throwback! I wanted to post more photos from Greece, but I don't have the access to them right now, my boyfriend has all the photos on his external hard drive, so instead I decided to post one of my old outfits. Year 2014, I was taking my photos at our back yard in the morning before school, haha. Feels like yesterday. I still like this outfit though, I would just change the shoes and the handbag. I literally can't wait for spring and a lot of outfit photoshoots. I already wrote down like twenty outfits that I want to shoot when it's warm.

I hope you're having a lovely Thursday. I'm gonna get ready now and then I'm off to the cinema to see Fifty Shades Darker. Can't wait!

//

Je čas na další throwback! Chtěla jsem přidat další fotky z Řecka, ale nemám je teď u sebe, přítel je má všechny na svém externím disku, takže jsem se rozhodla místo toho přidat jeden z mých starých outfitů. Rok 2014, fotila jsem se u nás na zahradě vždycky ráno před tím, než jsem šla do školy, haha. Jako by to bylo včera. Pořád se mi tenhle outfit líbí, jen bych vyměnila boty a kabelku. Už se vážně těším na jaro a spoustu focení. Sepsala jsem si už asi dvacet outfitů, které chci nafotit, až bude teplo.

Doufám, že všichni máte krásný čtvrtek. Já se teď začnu připravovat na večer, jdu do kina na Padesát odstínů temnoty. Moc se těším! 

One comment

Reply

I agree with you, I'm not a big fan of the shoes, but other than that, this outfit's really cool! Love those throwbacks, and love the way you reflect on them!

Lucie, xx

 

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.