IMG_2832 IMG_2837 prague2 IMG_2839 prague IMG_2856 IMG_2834

We had such a beautiful day today <3 We went  to Loving Hut for lunch which is always good and then we were just walking around the city, grabbed some coffee at Starbucks and enjoyed this beautiful weather. It was so warm today, I could deffinitely get used to it. This was actually our last full day together before my boyfriend leaves for Erasmus. He's gonna go to Austria on Thursday morning, it makes me super sad, but I'm happy for him, it will be a great life experience and we're actually gonna see each other quite often. And the time flies so fast so I'm sure it's gonna be okay. The good thing about this is that I want to be super busy while he's gone because I don't want to be bored alone and think about him all the time, so I already have so many plans, I'm so excited! This spring is gonna be awesome 🙂 I hope you all had a great start of a new week. Hugs!

//

Dneska jsme se měli tak krásně <3 Na oběd jsme zašli do Loving Hut, což je vždycky skvělé, a potom jsme se jen tak procházeli po městě, dali si kafe ve Starbucks a užili si to překrásné počasí. Bylo vážně teplo, hned bych si na to zvykla. Tohle byl vlastně náš poslední pořádný společný den, než přítel odjede na Erasmus. Odjíždí do Rakouska ve čtvrtek ráno, když na to pomyslím, je mi dost smutno, ale zároveň mám za něj radost, protože je to skvělá životní zkušenost a vlastně se uvidíme celkem často. Navíc čas utíká hrozně rychle, takže to určitě bude v pohodě. Dobrá věc je, že chci být v jednom kole, až bude pryč, abych se jen nenudila sama doma s myšlenkami na něj, takže mám už spoustu různých plánů a hrozně se na všechno těším! Tohle jaro bude prostě parádní 🙂 Doufám, že jste všichni měli skvělý začátek nového týdne. Pusu!

13 comments

Reply

Oh my, the food looks absolutely DELISH! I've never been to Prague before, the looks of the food is convincing enough to go, haha! Thanks for sharing, babe, and I hope you're having a great start to your week so far!

 

XO,

Jalisa

http://www.thestylecontour.com&nbsp;

Reply

You should deffinitely visit Prague one day, it's such a beautiful city! x

Reply

It looks so good! Is it warm as well? Can't wait for the sunnier days!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Yes it's around 15 degrees celsius! Me too!! x

Reply

Markétko, ty nechceš jet na erasmus? :))

Reply

Nechci 🙂 Mohla bych jet jedině příští zimní semestr (pak už budu státnicovat), ale když teď bude pryč přítel, nechci být bez něho další půlrok, navíc mě to ani neláká 🙂 

Reply

Great post! Thanks!

Reply

Beautiful photos! Lovely post!

 

http://chicglamstyle.com

Reply

Thank u 🙂 x

Reply

Prague looks so gorgeous, I'll have to visit one day!

https://ariadibari.com

Reply

You deffinitely should! x

Reply

Naozaj prekrásne fotky. Aj u nás bolo dnes krásne jarné počasie. 🙂

Reply

Jak to děláš, že jsi tak krásná? 😀 Fakt? 😀 ♥

 

http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.