I need your help guys! I fell in love with this coat and I went to see it like three times already, but it's such a statement piece that I'm not sure if I'm gonna buy it. I would wear it for a few months now and I don't know if I'm gonna still like it next winter, plus it's a bit tricky that you can't experiment with it so much, I would only wear it with an all black outfit. But that's the thing with fashion I guess. I think I should buy it because I've been thinking about it for a few weeks now, what do you guys think? And do you like this animal trend? I used to wear this pattern so much when I was like fifteen years old haha. 

//

Potřebuji vaši pomoc! Zamilovala jsem se do tohohle kabátu a už jsem si ho byla zkusit asi třikrát, ale pořád si nejsem jistá, jestli si ho mám koupit, protože je to vážně výrazný kousek. Nosila bych ho teď jen pár měsíců a nevím, jestli se mi bude pořád líbit i příští zimu, navíc nedává moc prostoru na experimentování, nosila bych ho hlavně s celočernými outfity. Ale o tom móda asi prostě je. Říkám si, že bych si ho měla koupit, když na něj myslím už několik týdnů, co myslíte? A líbí se vám tenhle leopardí trend? Když mi bylo asi patnáct, nosila jsem tenhle vzor pořád haha. 

8 comments

Reply

Mně se líbí moc a klidně bych ho brala, ale asi bych uvažovala stejně. je dost výrazný a bude se muset kombinovat hlavně s jednoduchými outfity. Pokud máš ale kabátů více, tak ho využiješ ě můžeš to střídat 🙂

Reply

Určitě bych ho střídala s obyčejnějšími kabáty 🙂 Děkuju za názor <3

Reply

Jooooooo more kup si ho

Reply

demente 😀 <3

Reply

Yes, yes, yes!!!

xoxo,
Christine | http://www.vogueuplikethis.com

Reply

Ahh I'm happy to hear that hehe!

Reply

I'm not usually the biggest fan of leopard print but this looks so good on you!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Thank you! I think I'm decided 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.