img_6724 img_6730img_6725

Good morning <3 I woke up feeling sick today so I'm probably gonna have another cozy weekend with my computer in my bed. I wanted to show you my today's breakfast, it's perfect for fall and it literally tastes like apple pie. It's just chopped apples and dates with cinnamon. Yummy! I'm gonna make myself one more cup of tea now and watch Gilmore girls. I've been loving it lately, I don't know why I haven't watched it before. Have a lovely Saturday babes, the weather is amazing today so go outside and have some fun! I'll try to go for a walk in the afternoon at least. Bye!

//

Dobré ráno <3 Dnes jsem se vzbudila nemocná, takže nejspíš budu mít další klidný víkend s notebookem v posteli. Chtěla jsem vám ukázat mojí dnešní snidani, je dokonalá na podzim a chutná jako jablečný koláč. Jsou to jen nakrájená jablka s datlemi a skořicí. Mňamka! Jdu si uvařit další čaj a budu se dívat na Gilmorova děvčata, v poslední době jsem si ten seriál zamilovala, nechápu, proč jsem se na to nikdy dřív nedívala. Užijte si krásnou sobotu, venku je krásně, tak vyražte někam ven! Já se pokusím jít odpoledne alespoň na procházku. Pa!

4 comments

Reply

Your breakfast looks delicious! Feel better soon by the way! Love your blog, happy I found it out!

Love,

Lucrezia ♥ (http://www.lucreziacandelori.com)

Reply

Thank you so much sweetie, I'm glad you like it <3 

Reply

Your breakfast looks so good, I definitely have to try that one day! I've been feeling kinda sick, too, today! Hope you get better soon!

Lucie, xx

 

http://thefrenchpier.blogspot.com/

Reply

Yeah, it's delicious! Get better soon too, babe! <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.